Законотворчість в природоохоронній сфері: час «Х»

Трансформація світової спільноти щодо раціонального природокористування, зокрема й України, яка адаптується до нових викликів в складних політичних умовах, — є для кожного з нас своєрідним іспитом.

Сьогоднішня ситуація — це виклик для нас не лише періодично кидати бюлетень в урну, а будувати державу на кожному квадратному метрі своєї діяльності.

ПАЕУ (Професійна асоціація екологів України) консолідує зусилля найкращих представників екологічної спільноти та спрямовує їх на розбудову нашої країни.

З цією метою ми зосереджуємо свої зусилля на перспективних і пріоритетних законопроектах з метою надання пропозицій профільному комітету Верховної Ради України.

Нагадаємо, що наразі у Комітеті з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Верховної Ради перебуває 143 законопроекти. Перелік законопроектів у розрізі предмету нормативного регулювання наведено на рис. 1 та за посиланням.

ПАЕУ розділяє пріоритетні плани Мінприроди, Команди підтримки реформ при Мінприроди та підтримує наступні проекти з врахуванням пропозицій і коментарів, наданих у попередніх номерах журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства»

  • Проект Закону України «Про управління відходами» (№ 5/2019, с. 16)
  • Проект Закону України «Про упаковку та відходи упаковки» (№ 5/2019, с. 8)
  • Проект Закону України «Про небезпечні відходи» (№ 10/2018)
  • Проект Закону України «Про батарейки, батареї та акумулятори» (№ 10/2018)
  • Проект Закону України «Про відходи електричного та електронного обладнання» (№ 10/2018)
  • Проект Закону України «Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів»
    (№ 4/2019, с. 6)
  • Проект Закону України «Про озоноруйнівні речовини та фторовані парникові гази» (№ 1/2019, с 14)
  • Проект Закону України «Про водовідведення» (№ 3/2019, с 22)

Якою б не була державна політика, ми власними ініціативами, пропозиціями може спонукати владу діяти, в іншому випадку, всі ті негативні тенденції природокористування, свідками котрих ми з вами є сьогодні продовжуватимуть зростати геометричною прогресією.

Тож запрошуємо до діалогу кожного з вас!

Жити в часи змін справді важко, але це саме той час «Х», який дає можливості на краще!

Підготовлено Людмилою Хоміч, членом редакційної ради журналу «ECOBUSINESS», віце-президентом PAEU, головою юридичного комітету

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.