Хто в Україні відповідає за якість знань майбутніх екологів?

Хто в Україні відповідає за якість знань майбутніх екологів? Як досягти достатнього рівня практичних знань, умінь та навичок тим, хто вже невдовзі відповідатиме за екобезпеку на підприємствах? Як підприємствам отримувати оперативну та якісну інформацію щодо пропонованих інновацій в сфері охорони довкілля?

Такими питаннями стурбована команди Професійної асоціації екологів України та провідних навчальних закладів.

19 вересня у м. Києві буде підписано меморандум про співпрацю між ГС «Професійна асоціація екологів України», провідними вишами та НДІ України щодо обміну інформацією і провадження правової, освітньої та наукової діяльності в сфері прикладної екології.

Слід зазначити, що всі успішні вищі навчальні заклади світу працюють з бізнесом. Не тільки задля монетизації наукової діяльності. У багатьох країнах навіть школи і садки будують в партнерстві з приватними компаніями. Чи можливе в Україні якісне PPP (public private partnership) в сфері підготовки фахівців для охорони довкілля?

«Багатьом підприємствам потрібна впевненість, що до них долучиться молодь, яка розуміє, як працює їхній бізнес, як можна вибудувати ефективну систему природоохоронної діяльності. Чимало компаній мають і бажання, і замовлення, які спроможні реалізувати навіть з мінімальним практичним досвідом. Надважливою є розробка сучасних навчальних програм для майбутніх фахівців у природоохоронній галузі, використання кращих практик та обмін досвідом, практика для студентів, підготовка викладачів і тощо», — зазначає президент ПАЕУ Людмила Циганок.

В Україні функціонують тисячі компаній, готових брати участь в модернізації не лише природоохоронної сфери, а й системи освіти. Щоб використовувати цей потенціал, треба перебудувати систему з реактивного мислення на проактивне. Отже, перед усіма учасниками постає завдання розробити спільні програми, щоб підвищити рівень якості природоохоронної освіти, залучаючи бізнес, що потребує висококласних молодих фахівців.

Щоб долучитися до партнерів Professional Association of Ecologist of Ukraine (PAEU), зверніться до нас:
Мар’яна Фареній
(067) 220-2500, adm@ecolog-ua.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *