«Як змінити якість довкілля? Ні для кого не є новиною, що рівень екологічної свідомості в Україні дуже низький, чомусь простіше жити категоріями емоційних новин і теоріями змов, не аналізуючи першопричини та, що саме прикре, не прагнучи це виправити. Саме у 2019-2020 рр. ми закликаємо стейкхолдерів, ЗМІ, посадових осіб, науковців, всіх, хто присвятив своє життя природоохоронній справі розгорнути масштабну інформаційну кампанію, щоб змінити цю парадигму. Водночас Україна повинна виконати всі зобов’язання перед євроспільнотою, імплементувавши ряд директив, змінивши підходи і технології. І тут часу обмаль. Це репутація України і кожного з нас.
Сьогодні для діалогу ми запросили тих, хто не з теорії, а власноруч, реалізуючи природоохоронні завдання, знає, які проблеми потребують особливої уваги, хто може і повинен допомогти, як уникнути популізму і досягти реально відчутних змін.
ЕКОконференція цього року покликана окреслити «екологічний діагноз» та знайти рецепт оздоровлення. Працюючи 8 років з менеджерами природоохоронної діяльності підприємств, ми фіксуємо, що дуже часто людина, яка прийшла як посол природи на об’єкт, що традиційно є значним забрудником, отримує від кожного суб’єкта взаємодії не руку допомоги, а значний супротив.
З одного боку — держава (влада), з іншого – активісти, ще з іншого — роботодавець, що нерідко не готовий дослухатися, і еколог, який змушений самотужки шукати рішення суперечливих завдань! Сьогодні попрацюємо над усіма викликами та суперечностями!
Ми переконані, що лише реальна екологізація виробництв в усіх галузях допоможе Україні поліпшити якість довкілля. Лише реалізовані проекти, реальні дії — запорука якісного майбутнього. Ми об’єднуємо практиків-екологів для допомоги їм у щоденній роботі!», — зазначила у вступному слові Людмила Циганок, президент Професійної асоціації екологів України, шеф-редактор «ECOBUSINESS. Екологія підприємства».