European Green Deal – про що це?

Людство навчилося обробляти камінь, добувати метал, а потім винайшло колесо! Поява парового котла, винахідництво електричної лампи, добування нафти та газу дало новий поштовх для науково-технічного прогресу

Що маємо тепер? Забруднення довкілля,  нераціональне використання природних ресурсів, карбоноємна економіка призвели до кліматичних змін та природних катаклізмів. 

Що робить світ?

European Green Deal планує скоротити викиди парникових газів в Євросоюзі на 50-55% до 2030 року. А до 2050 року – вийти на нульові викиди парникових газів.

Ціна квот на викиди СО2 в Європі зростає, бізнес змушений витрачати все більше коштів на покупку цих квот, і в результаті конкурентоспроможність підприємств у ЄС падає, європейські товари заміщає імпорт. Щоб захистити внутрішній ринок від імпорту, Євросоюз впроваджує carbon border tax – імпортне мито на вуглецевоємні товари. Отже, боротьба за екологію для ЄС тісно переплітається із захистом внутрішнього ринку.

Що відбуватиметься в Україні?

Україна є частиною євроконтиненту та учасником торгових відносин з ЄС. Тому вже не може залишатися осторонь означених проблем.

Екологічний та економічний тиск світової спільноти на виробника

European Green Deal передбачає введення вуглецевого податку на імпорт в ЄС, отже, це нововведення має зменшити викиди парникових газів, але ударить по українських експортерах. Планується, що розмір carbon border tax буде залежати від величини викидів при виробництві того чи іншого товару та додатково підвищить вартість продукції при перетині європейського кордону. Це позначиться на всіх галузях економіки, бо жодна галузь не існує уособлено.

Вже з 2021 року Україна імплементує європейські норми щодо моніторингу, верифікації та звітності викидів парникових газів, та започаткує систему торгівлі квотами.

Пошук безвуглецевих альтернативних технологій енергоспоживання

Україна заявляла про стратегічну важливість підвищення енергонезалежності ще починаючи з 2004 року. Але практичних кроків у цьому напрямку зроблено недостатньо. Причин декілька, серед яких — недостатня вмотивованість найвищих ешелонів влади, політичні кризи, гібридна війна в країні із втратою частини територій, обмежений доступ бізнесу до інвестиційних ресурсів, недостатня конкурентоспроможність підприємств, та, як результат, обмеження економічного зростання.

В країні частка альтернативних джерел енергії мізерна у порівнянні з провідними країнами ЄС та світу. Парадокс, але Україна немає альтернативи, окрім використовувати альтернативні джерела енергії, стати енергонезалежною.

Які перспективи у промислових та аграрних підприємств?  Модернізуватися, переходити на використання водневих, біоенергетичних технологій, вітроенергетичних та сонячних станцій, запроваджувати геотермальні технології.

Перехід до «циркулярної» економіки

Все більше світ заявляє про необхідність добувати енергію з відходів.

Отже, наступний крок – прийти до циркулярної економіки, де нічого нікуди не зникає безслідно, адже сама природа підказує вірний шлях людству своїми законами збереження енергії, колообігу води, зародження та відновлення живого з мертвого в природі.

21 липня 2020 року  в Україні закладено фундамент нової парадигми управління муніципальними та промисловими відходами, ухвалено в першому читанні рамковий законопроєкт №2207-1-д «Про управління відходами», до другого читання законопроєкт буде готуватися за скороченою процедурою.

Список питань неповний!

Чи можливо вирішити глобальні питання «екологія-економіка-енергетика» самотужки? Відповідь – Ні!

Тільки завдяки налагодженому діалогу «бізнес-влада-громади-наука» Україна зможе екологізуватися, впровадити кращі екотехнології в бізнесі та в ОТГ.

В рамках програми Green Deal, для суб’єкта господарювання передбачається ряд змін та реформ.

Професійна асоціація екологів України та Національний центр сталого розвитку запрошують до взаємодії 25 вересня 2020 на Всеукраїнський ECOFORUM -2020 «The European Green Deal: виклики для України. Кругова економіка», що  відбудеться у м. Переяслав.

На нашому ЕКОФОРУМІ підприємства отримають інформацію щодо:

  • ефективної побудови системи охорони довкілля, враховуючи нові вимоги і дедлайни;
  • майбутньої реформи держекоконтролю та перспектив ДЕІ;
  • особливостей СЕО і ОВД у 2020-21 роках;
  • управління відходами на підприємстві, можливостей кругової економіки;
  • нової системи моніторингу, звітності та верифікації, що вступає в силу з 2021 року;
  • економічної складової процесів декарбонізації, можливостей енергоефективності в промисловості;
  • нових екологічних технологій;
  • особливостей успішної взаємодії підприємств з громадами та ОТГ.

Запрошуємо фахівців екологічних та енергетичних служб підприємств – природокористувачів з усіх регіонів України, представників профільних Міністерств і відомств, експертів наукових організацій, розробників нормативної екологічної документації.

Участь платна!
ВАЖЛИВО!  Члени ПАЕУ беруть участь за спеціальними умовами!

Організатори ECOFORUM-2020  Національний центр сталого розвитку та Професійна асоціація екологів України потурбуються, щоб всі карантинні міри були дотримані.

Приєднуйтеся до ЧЕЛЕНДЖУ «Позбався зайвоGO!»

26 вересня, м. Переяслав

Ми транслюємо країні: пора скинути баласт зайвого, потрібно налагодити циркулярну економіку та рухатися шляхом ЕКОтрансформації! Зустрінемо схід сонця на повітряних кулях на знак зародження НОВОЇ екологічно свідомої країни!

З питань реєстрації: 0 800 214 899

З питань виступів та вступу до ПАЕУ: (073) 305-8016, email: event@ecolog-ua.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *