Профільний парламентський комітет відправив на доопрацювання законопроєкт про екологічний контроль (№3091): акценти від ПАЕУ

Профільний парламентський комітет відправив на доопрацювання законопроєкт про екологічний контроль (№3091)

Людмила Циганок, президент Професійної асоціації екологів України:

«Нагадаю, неодноразово ми в ПАЕУ наголошували, що розділяємо та підтримуємо необхідність реформування системи державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, але проєкт 3091 у чинній редакції сприймаємо дуже критично, оскільки озвучені раніше проблемні питання існуючої системи залишаються не лише не вирішені, а й поглиблюються. Як норма права, статті цього ПЗУ будуть абсолютно декларативними, не зможуть реформувати систему, а навпаки, ще більше, з ширшим колом повноважень, затиснуть бізнес, відлякнуть інвестора (у т.ч. модернізацію та екологізацію підприємств, як основного забруднювача), ще більше дестабілізують економіку, стан довкілля нашої держави та кожного з нас. Реформа має передбачати вирішення проблем, а не їх загострення!!

І головне – експерти ПАЕУ не зосередилися виключно на критиці. Ми пропонуємо створити інтегрований орган екоконтролю. Вашій увазі альтернативні напрацювання по проєкту «Про державний природоохоронний контроль» від ПАЕУ, пояснювальна записка та порівняльна таблиця»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.