Шкодиш довкіллю сьогодні — втрачаєш можливості вести бізнес завтра

Онлайн-конференцією «Охорона водних та земельних ресурсів» 7 жовтня розпочала свою роботу платформа
Alternative Environmental Platform-2020 «Eco-Modernization»

Потужний захід об’єднав близько 200 учасників, серед яких представники владних структур, науки та бізнесу. Насичений графік, презентації та практичні кейси підприємств, можливість поставити будь-кому з учасників свої запитання та отримати на них відповіді – такий формат роботи вирізняє заходи, організовані ECOBUSINESS GROUP за підтримки Професійної асоціації екологів (ПАЕУ).

Чи готова Україна працювати за європейськими правилами, та чи може Україна досягти стандартів ЄС у водній сфері? – тема, яку озвучила модератор онлайн-конференції, Президент ПАЕУ Людмила Циганок, стала однією з центральних та об’єднала виступи Олександра Маріковського, (народний депутат, заступник Голови комітету ВР з питань екологічної політики та природокористування) Андрія Мальованого (Голова Державної екологічної інспекції України), Олексія Кузьменкова (перший заступник Голови Держводагенства).

«Галузь сфери екології потребує суттєвої модернізації, і не за допомогою якихось маленьких змін та законопроектів. Суттєві реформи мають проходити по багатьом секторам і ми розуміємо, що зараз для нас надважливі питання — це управління відходами, питання зміни парадигми державного екологічного контролю, що наразі має негативний імідж у підприємств, і нам потрібно це змінювати, а також — змушувати підприємства дотримуватись екологічних стандартів і норм. Також у нас на підході розробка нової реформи по екологічним податкам, – зазначив народний депутат Олександр Маріковський. — Ми розуміємо, що водні ресурси для країни — це нове золото, в умовах зміни клімату, в умовах глобального потепління, і наша країна потребуватиме все більше водних ресурсів.  Тож ми маємо підійти до того, щоб раціонально їх використовувати. Нам належить навчитись і запровадити такі зміни, в яких нашим дітям дістануться водні ресурси не гірші, ніж ми маємо і використовуємо зараз».

Висловили своє бачення шляхів вдосконалення системи охорони природних ресурсів в Україні Олександр Бонь, заступник директора Департаменту раціонального природокористування,  начальник відділу охорони водних ресурсів Міндовкілля,  Наталія Закорчевна, Голова комітету ПАЕУ з охорони водних ресурсів та водного врядування,  місцевий представник Консорціуму країн-членів ЄС в Україні проекту EUWI.

Тематичний блок «Алгоритми для природокористувача» об’єднав напрацювання екологів-практиків та науковців, серед яких  Людмила Хоміч, віцепрезидент ПАЕУ, Роман Третяк, керівник відділу Науково дослідного центру екологічної безпеки та природокористування,  Мар’яна Гінзула, член Комітету з охорони водних ресурсів та водного врядування, Валентин Щербина, віцепрезидент ПАЕУ, Оксана Гуляєва, експерт комітету ПАЕУ водної політики та водного врядування, начальник відділу екологічного супроводу реалізації проектів ПрАТ «Укргідроенерго».

Сформував кілька принципів дбайливого водокористування для бізнесу Голова комітету ПАЕУ з ОВД і СЕО, експерт з питань сталого розвитку та економіко-екологічних досліджень, директор ТОВ «ГЕККО ГРУП» В’ячеслав Фадєєв. За його словами, кожен бізнес має бути відповідальним за те, що він робить. Якщо поглянути стратегічно, погіршення стану довкілля призведе до обмеження ресурсів та відтоку працездатної частини населення, що позбавлятиме бізнес можливості розвитку та призведе до занепаду. «Нам як асоціації потрібно формувати таку думку: шкодиш довкіллю сьогодні —втрачаєш можливості вести бізнес завтра», — відзначив Голова комітету ПАЕУ з ОВД і СЕО.

Досвідом втілення екологічних проєктів на своїх підприємствах ділилися Олексій Мясоєдов, керівник відділу досліджень і технологічних рішень EKOTON Group, Андрій Нікітін, віце-президент Асоціації «Укрводоканалекологія», директор КП «Житомирводоканал», Олена Коцар, директор ТОВ «ЮНІЛОС-Україна», Світлана Новицька, начальник очисних споруд «Миронівської птахофабрики» Групи МХП та Олена Кошелєва, експерт ПАЕУ, внутрішній аудитор систем ISO 9001, ISO 14001.

Запитання слухачів конференції її учасникам, серед інших, стосувалися таких тем, як реконструкція водоочисних споруд водоканалів, встановлення очисних споруд на річкових портах, очистка поверхневих стоків, оформлення паспорта водного об’єкта, проблем нормативних документів, за якими розробляються ГДС. Відповіді експертів будуть направлені всім, хто звернувся з запитаннями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.