Що саме є рішенням про провадження планованої діяльності в розумінні Закону України «Про оцінку впливу на довкілля»?

Керуючись Положенням про Міністерство екології та природних ресурсів України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 січня 2015 р. № 32 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 18 вересня 2019 р. № 847), Професійна асоціація екологів України звернулася до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів з проханням повідомити: що саме є рішенням про провадження планованої діяльності в розуміння Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» в зв’язку з наступним:

Правові та організаційні засади оцінки впливу на довкілля, спрямованої на запобігання шкоді довкіллю, забезпечення екологічної безпеки, охорони довкілля, раціонального використання і відтворення природних ресурсів, у процесі прийняття рішень про провадження господарської діяльності, яка може мати значний вплив на довкілля, з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів регламентовані Законом України «Про оцінку впливу на довкілля».

Преамбулою Закону передбачено, що цей Закон встановлює правові та організаційні засади оцінки впливу на довкілля, спрямованої на запобігання шкоді довкіллю, забезпечення екологічної безпеки, охорони довкілля, раціонального використання і відтворення природних ресурсів, у процесі прийняття рішень про провадження господарської діяльності, яка може мати значний вплив на довкілля, з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.

Ч.1 ст.3 Закону передбачено, що здійснення оцінки впливу на довкілля є обов’язковим у процесі прийняття рішень про провадження планованої діяльності, визначеної частинами другою і третьою цієї статті. Така планована діяльність підлягає оцінці впливу на довкілля до прийняття рішення про провадження планованої діяльності.

Частиною 4 цієї ж статті передбачена заборона розпочинати провадження планованої діяльності, визначеної частинами другою і третьою цієї статті, без оцінки впливу на довкілля та отримання рішення про провадження планованої діяльності.

Відповідно до п. 2 Перехідних положень дія Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» не поширюється на суб’єктів господарювання, які отримали рішення про провадження планованої діяльності до набрання чинності цим Законом, крім випадків, передбачених пунктом 22 частини другої та пунктом 14 частини третьої статті 3 цього Закону (розширення, перепрофілювання, ремонт, реконструкція тощо).

З логічної оцінки вказаних положень можна зробити висновок, що Закон України «Про оцінку впливу на довкілля» стосується лише планованої діяльності і не поширюється на діючі, введені в експлуатацію об’єкти. За вказаних умов порядок і спосіб проходження процедури оцінки впливу на довкілля для діючого об’єкта – відсутній.

Отже, що саме є рішенням про провадження планованої діяльності в розумінні Закону України «Про оцінку впливу на довкілля»?

Відповідь Міндовкілля

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.