Планові заходи державного контролю 2021: заходи державного нагляду (контролю), заплановані в одному плановому періоді, не можуть бути проведені в іншому плановому періоді

Однією з програмних, статутних цілей ПАЕУ є сприяння гармонізації українського екологічного законодавства та законодавства в сфері охорони навколишнього середовища із законодавством Європейського Союзу, а також реформуванню українського законодавства з використанням досвіду розвинених демократичних країн.

Головним інструментом досягнення даної мети є верховенство права у формуванні та застосуванні законодавства.

Раніше ПАЕУ звертала увагу на критичну оцінку п. 6 рекомендацій Державної Регуляторної Служби України щодо періодичності застосування заходів державного нагляду та сформувала відповідний запит до ДРС.

Наразі маємо відповідь Державної Регуляторної Служби України. Державна Регуляторна Служба України констатує, що заходи державного нагляду (контролю), заплановані в одному плановому періоді, не можуть бути проведені в іншому плановому періоді (розпочинатись в одному плановому періоді, а завершуватись в іншому).

На жаль, змушені констатувати, що вказана вимога не дотримується. Нижче лише мінімальний перелік підприємств, відносно яких початок заходів заплановано на кінець року (один плановий період), а завершення, з огляду на тривалість заходу (10 робочих днів), – на інший плановий період.

Зокрема, це:

Назва суб’єкта господарювання Початок заходу Тривалість заходу (робочі дні)
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ “БІЛГОРОД-ДНІСТРОВСЬКИЙ СОЛАР 1” 22.12.2021 10
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ “АГРОПРОМИСЛОВА ФІРМА “РОДНИК ПЛЮС” 21.12.2021 10
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ “ЛІБЕРТІ МЕДІКАЛ ГРУП” 21.12.2021 10
КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО “ХМІЛЬНИЦЬКА ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА ЛІКАРНЯ” ХМІЛЬНИЦЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ 23.12.2021 10

 

Звертаємо увагу, що відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (надалі – Закон) плановим періодом вважається рік, який обчислюється з 1 січня по 31 грудня планового року.

Дата наступного планового заходу фіксує початок його здійснення та забезпечує періодичність, передбачену ч. 2 ст. 5 Законом та гарантії суб’єктів господарювання у відносинах з органами державного нагляду (контролю).

Окремо звертаємо увагу суб’єктів господарювання, що вимоги Закону щодо періодичності та тривалості заходів державного контролю, позиція ДРС, викладена у листі від 20.11.2020 № 7460/0/20-20 є підставою для скорочення тривалості планового заходу, з метою його завершення у відповідному плановому періоді.

ПАЕУ звернулася повторно до ДРС за роз’ясненням щодо періодичності планових заходів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.