Про застосування відповідних санітарних правил, визначення санітарного класу підприємства та побудову розрахункового майданчика

Однією із статутних цілей ПАЕУ є формування екологічної свідомості та підвищення рівня екологічної освіти. Саме тому ПАЕУ запроваджено низку освітніх проектів, в межах кожного з яких крім практичних матеріалів надається консультативна підтримка, у т.ч. формування запитів до уповноважених органів виконавчої влади у випадках неузгодженості законодавства, колізій та неоднозначних підходів, вимог у сфері природокористування, оформлення дозвільних документів.
Одним із таких, стало питання пов’язане із застосуванням відповідних санітарних правил, визначення санітарного класу підприємства та побудова розрахункового майданчика та проведення розрахунку розсіювання забруднюючих речовин при оформленні документів, у яких обґрунтовуються обсяги викидів.
Враховуючи, що у відповідності до п. 1.7 Інструкції про загальні вимоги до оформлення документів, у яких обґрунтовуються обсяги викидів, для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами для підприємств, установ, організацій та громадян-підприємців, затвердженою наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України 09.03.2006 N 108 (надалі – Інструкція) при визначенні розміру розрахункового майданчика передбачено врахування класу підприємства згідно з ДСП-201-97, дія яких призупинена (повідомлення Державної регуляторної служби України від 07.08.2014 ), ПАЕУ було сформовано запит до Міністерства охорони здоров’я України.
Згідно листа ДП «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України» від 29.12.2020 № 28/1170-к/1400-к/20 не дивлячись на посилання в Інструкції на ДСП-201-97, санітарна класифікація підприємств встановлюється на підставі Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19.06.96 N 173 та зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 24.07.96 за N 379/1404 (ДСП-173-96).
ПАЕУ прагне до сталого розвитку у всіх сферах діяльності та на кожному етапі. Якщо Ви маєте питання, пов’язані з:
 – використанням природних ресурсів,
 – впливом діяльності Вашого підприємства на довкілля
 – взаємодією з дозвільними чи контролюючими органами
звертаєтесь до консультативного центру ПАЕУ, приєднуйтесь до освітніх програм, долучайтесь до ПАЕУ!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.