Можливості для отримання спеціальної освіти/підвищення кваліфікації у сфері ОВД уже існують

Вікторія Коваленко, еколог, Голова комітету ОВД ПАЕУ, СЕO EMGROUP зазначає: «Закон про ОВД» на сьогодні не встановлює вимог та критеріїв до кваліфікації розробників Звітів з ОВД, і на це зверталася особлива увага сьогодні на круглому столі щодо обговорення Прогресу у виконанні «Дорожньої карти» з удосконалення ОВД у видобувній галузі

Саме тому, Професійна асоціація екологів України, першими взяли на себе відповідальність щодо підвищення кваліфікації фахівців у сфері ОВД, акумулювавши досвід і знання найкращих експертів та впровадили добровільну Сертифікацію відповідності виконавців ОВД. 

Курс є інноваційним. Претендент на отримання Сертифіката може пройти навчання по одній з 2-х Програм, рівнів: «BASE» чи «ADVANCED».

Навчальну програму сформовано з 7 чи 10 модулів, в залежності від обраного рівня і кожен модуль складається з:
– лекції з залученням вузькопрофільних спеціалістів по кожному з критеріїв, по якому оцінюється вплив на довкілля (за напрямками: здоров’я людини, вода, повітря, ґрунти, біорізноманіття, вплив на надра та ін.)
– практичного заняття, в якому по кожному із критеріїв впливу на довкілля розбираються в онлайн разом з експертами практичні кейси та розглядаються всі запитання учасників (кількість яких не менше 15);
– самостійної роботи після кожного модулю, яка розміщується на зручній гугл-платформі, до якої Ви маєте доступ 24/7. 

Завершується навчання Кваліфікаційний іспитом на підтвердження відповідності рівня знань та навичок виконавця ОВД у формі Онлайн-тестування та майже через місяць після цього – здачею підсумкової роботи, в моєму випадку це був Звіт з ОВД, з урахуванням напрацювань отриманих на курсі.

«Так, ви не помилилися, особисто я пройшла ПЕРШИЙ 2-х місячний курс рівня ADVANCED від ПАЕУ, але по той бік барикад, саме як слухач і можу сказати, що Це було не легко, але мега інформативно та корисно, після навчання Звіти нашої компанії  «перешилися» (тобто були перероблені) майже повністю, наповнившись інформацією з нових джерел, які передали нам вузькопрофільні фахівці курсу, досвідом викладачів по вже існуючим процедурам ОВД і з урахуванням навчання щодо інтеграції інструменту ОВД у інші галузі (наприклад містобудування, надрокористування).

Слід зауважити, що ваше навчання постійно ведуть і контролюють менеджери, які чітко і заздалегідь планують дати лекцій та занять, повідомляють про результати виконання самостійних робіт та координують при виникненні будь-яких складнощів» – додає Вікторія!

Що дасть сертифікація відповідності виконавцю ОВД? Не тільки необхідні знання для складання звіту, а й :

  • Підтвердження рівня підготовки виконавця ОВД та його фахівців Сертифікатом відповідності від ПАЕУ;
  • Потрапляння у відкритий реєстр сертифікованих виконавців ОВД із розміщенням на сайті paeu.com.ua;
  • Підвищення довіри до виконавця з боку замовників ОВД; (І ми сподіваємось, що згодом – і з боку уповноважених територіальних органів та Міністерства).

Періодичність підтвердження відповідності виконавців ОВД, тобто термін дії  строкового сертифіката – 2 роки.

Тому, можливості для отримання спеціальної освіти/підвищення кваліфікації у сфері ОВД уже існують. Ми запрошуємо Вас на навчання, за усіма питаннями можете звертатися до команди проєкту та особисто до Президента ПАЕУ Людмили Циганок, яка є на сьогодні координатором даного курсу. 

Вікторія Коваленко, еколог, Голова комітету ОВД ПАЕУ, СЕO EMGROUP

Більше про сертифікацію

З питань, що виникають: +38 (073) 305 8016, event@ecolog-ua.com
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.