Сертифікат ELEML – крок до найбільшого банку екоменеджерів для роботодавців та підтвердження рівня професійних знань і навиків

Реєстр сертифікації ELEML

(реєстр наведено в алфавітному порядку)

 • Дмитрів Анна Петрівна
 • Зражевський Андрій Ігорович
 • Кальченко Альона Георгіївна
 • Кравченко Людмила Валентинівна
 • Лазаренко Євгенія Анатоліївна
 • Лопушанська Марія Романівна
 • Міхайловський Валерій Олександрович
 • Пальок Олена Іванівна
 • Раздобурдін Юрій Сергійович
 • Рубанова Ганна Сергіївна
 • Соляник Людмила Михайлівна
 • Сурмило Вікторія Володимирівна
 • Холодна Євгенія Юріївна

Лазаренко Євгенія Анатоліївна

начальник відділу атмосферного повітря ПП «НВЦ «Техноекос»

Лопушанська Марія Романівна

Група компаній «Західнадрасервіс»

Займаюсь розробкою екологічної документації, зокрема, звітів з ОВД.

Інтереси: відновлювана енергетика, воднева енергетика, оцінка впливу на довкілля, екологічне законодавство, прикладна екологія

Досвід роботи за фахом

Пальок Олена Іванівна,

інженер технічного відділу Управління капітального будівництва і інфраструктури ТОВ «Єристівський гірничо-збагачувальний комбінат»

Працюю за фахом та маю будівельну освіту (інженер-будівельник; промислове та цивільне будівництво).

В 2021 році пройшла навчання за програмою сертифікації ELEML «Environmental law. Environmental management. Leadership» від PAEU.

Набуті знання з природоохоронного законодавства використовую в роботі: участь у розробці технічних завдань щодо планової діяльності, що пов’язана з оцінкою впливу на довкілля, взаємодія з розробниками матеріалів ОВД та екологами підприємства, надання вихідних даних, участь в процедурі ОВД (листування, погодження матеріалів, участь у громадських слуханнях); взаємодія з екологами підприємства та участь у процесі отримання дозвільних документів, що стосуються діяльності підприємства: дозвіл на спеціальне водокористування, дозволи на викиди тощо, шляхом надання інформації що міститься в проектній документації; підготовка інформації чи готових рішень на основі аналізу нормативно-правових актів у сфері охорони навколишнього середовища, серед яких на даний час основне місце займають питання пов’язані з водокористуванням: розробка проекту ЗСО, технічні регламенти, проекти водовідведення, робота з реєстрами для подання звітності (реєстр артезіанських свердловин,  автоматизована система обліку здобутих підземних вод).

Раздобурдін Юрій Сергійович 

Наразі займаюсь проектами екологічного характеру, кейсами з адаптації, трансформації та впровадженні стандартів ESG в компаніях та на підприємствах. Вдалі кейси впливали на процеси розвитку громад, через представників цих громад що зверталися через надання їм професійної, необхідної, об’єктивної, упередженої, експертної інформації в усіх необхідних сферах на які впливають екологічні проблеми викликані змінами клімату.  Командою виробляли рекомендації щодо створення сприятливих умов для вдосконалення в області екології громадськості, шляхом проведення просвітницьких заходів, курсів, інтернет – навчання, майстер – класів, фестивалів, семінарів, конференцій, лекцій, круглих столів, виставок, консультацій, соціально – культурних та інших публічних заходів за участю вітчизняних і міжнародних експертів та спеціалістів, із залученням представників громадськості, органів державної влади та місцевого самоврядування, фахівців наукових і навчальних закладів.

Рубанова Ганна Сергіївна

Працюю з 17 червня 2021 року до теперішнього часу в органах місцевого самоврядування. Практичні та теоретичні навики:

 • Енергетичного аудиту;
 • Енергетичного менеджменту;
 • Енергетичного моніторингу;
 • Сертифікації енергетичної ефективності будівель;
 • Обстеження інженерних мереж;
 • Екологічного менеджменту;
 • Управління відходами

Досвід роботи за фахом 12 років

Соляник Людмила Михайлівна

Інженер відділу навколишнього середовища ПРАТ «ПОЛТАВСЬКИЙ ГІРНИЧО-ЗБАГАЧУВАЛЬНИЙ КОМБІНАТ»

Досвід роботи за фахом: 4 роки

Сфера інтересів: охорона атмосферного повітря

Сурмило Вікторія Володимирівна

З червня 2018 року – по теперішній час – начальник відділу оцінки та аналізу соціальних та екологічних ризиків управління соціальних та екологічних ризиків АБ «УКРГАЗБАНК». Мала досвід роботи в Державній екологічній інспекції у Київській області.

Сфера:

 • екологічне право;
 • оцінка екологічних та соціальних ризиків за стандартами діяльності Міжнародної фінансової корпорації (IFC) та ЄБРР

Досвід роботи за фахом 12 років

Холодна Євгенія Юріївна

Інтереси: Беру участь у підготовці технічних завдань планованої діяльності з урахуванням забезпечення екологічної безпеки, охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів, в здійсненні заходів по впровадженню нової техніки, технологій з метою зменшення навантаження на навколишнє середовище. Здійснюю контроль за дотриманням встановлених нормативів скиду стічних вод у водні об’єкти, забору води із водних об’єктів та умов дозволу на спец водокористування. Здійснюю контроль за дотриманням технологічних режимів природоохоронних об’єктів, аналізую їх, стежу за дотриманням норм та правил чинного законодавства. Своєчасно і достовірно складаю звітність по використанню води квартальну, річну та ін.

Досвід роботи за фахом: 5 років

Рубанова Ганна Сергіївна
Рубанова Ганна Сергіївна
Читати далі
Курс розроблений на високому професійному рівні. Експерти професіонали своєї справи. Отримуєш багато корисної інформації, яка допомагає у подальшій роботі. Є можливість задати питання та отримати кваліфікаційну відповідь. Лекції та спілкування в реальному часі, дуже багато значить. Одним словом РЕКОМЕНДУЮ…
Лазаренко Євгенія Анатоліївна
Лазаренко Євгенія Анатоліївна начальник відділу атмосферного повітря ПП «НВЦ «Техноекос»
Читати далі
Щодо Сертифікаційного курсу, хочеться сказати наступне. Не дуже вдало було вибрано час проведення курсу (з 19.07.2021 р. по 10.09.2021 р.), т.я. це переважно час відпусток і не завжди була можливість приєднатись до онлайн занять. Але це – єдиний недолік, який я виявила. Велика подяка викладачам, які подавали актуальний матеріал цікаво, змістовно та зрозуміло, організаторам – за грамотну організацію процесу проведення курсу, наданий в електронному вигляді матеріал (в тому числі і відеозаписи та презентації курсу), а особливо – за саму ідею проведення такого роду курсів і турботу про те, щоб у нашій державі було більше освічених спеціалістів. В свою чергу, я обов’язково буду використовувати надані матеріали та знання під час своєї роботи та маю надію, що це далеко не останній курс і ми будемо співпрацювати, навчатись, вдосконалюватись і надалі.
Пальок Олена Іванівна
Пальок Олена Іванівнаінженер технічного відділу Управління капітального будівництва і інфраструктури ТОВ «Єристівський гірничо-збагачувальний комбінат»
Читати далі
Вдячна за курс «Екологічне право. Екологічний менеджмент. Вищий рівень». Інформація систематизована і корисна, як для спеціаліста не еколога. Окрема подяка за вчасні, змістовні і корисні відповіді на поставлені запитання. Єдине, що можливо не вистачило on-line лекцій. Дякую всім причетним, хто створив даний курс і втілив його в життя.
Раздобурдін Юрій Сергійович
Раздобурдін Юрій Сергійович
Читати далі
Щодо курсів PAEU «Екологічне право. Екологічний менеджмент. Вищий рівень». Під час проходження курсу експертами PAEU було надано теоретичні та практичні навички в таких сферах: • Вироблення практичних кроків для адаптації об’єктів інфраструктури, що можуть мати влив на стабільне функціонування екологічних систем. Розробка програм з трансформації визначених об’єктів або систем в умовах зміни клімату та відповідно виникаючих ризиків. • Сприяння підвищенню рівня правової обізнаності членів Організації та громадськості. • Відстоювання прав на безпечне й сприятливе для здоров’я природне середовище та всебічне сприяння збереженню флори і фауни. • Надання експертних даних та оцінок для запобігання або зменшення впливу від ризиків, пов’язаних із зміною клімату (в тому числі аналізуючи стан ґрунтів, вод та повітря). Вироблення стратегій ESG характеру для замовників послуг Організації.
Соляник Людмила Михайлівна
Соляник Людмила Михайлівна
Читати далі
Дякую, за проведення змістових лекцій, за поради, якими поділилися колеги, і бажаю й надалі організовувати сертифікаційний курс від PAEU «Екологічне право. Екологічний менеджмент. Вищий рівень» на такому високому рівні. Не зупиняйтеся на досягнутому.
Сурмило Вікторія Володимирівна
Сурмило Вікторія Володимирівна
Читати далі
Курс був дуже цікавим. На цих курсах я отримала вичерпні знання у сфері екологічного права, які використовую на практиці. Завдяки чіткому і доступному викладанню навчального матеріалу знання легко засвоїлись. Величезне дякую викладачам та організатору. Буду радити своїм колегам та знайомим.
Холодна Євгенія Юріївна
Холодна Євгенія Юріївна
Читати далі
Програма навчання з екологічного права та екологічного менеджменту дуже поглибила розуміння процесів, пов’язаних із захистом довкілля. Програма створена з урахуванням всіх аспектів розвитку сучасної освіти. Надано багато корисної інформації та ідей, які можна реалізувати на нашому підприємстві.
Попередній
Далі